Garść newsów – II Dogtrekking i Bieg Alpejski FRIKAJ 2014

Najważniejszą informacją jest przedłużenie wpisowego o najniższej kwocie do 25 kwietnia tego roku zamiast kolejnych szczebli drabinki! Natomiast najwyższa opłata będzie w dniach późniejszych – od 26 kwietnia – oraz w biurze zawodów, w którym również będzie można się zapisać. Dodatkowo dla chętnych dostępne będą koszulki z każdego biegu! Będzie też garść newsów o nowych sponsorach naszej imprezy i psach do pożyczenia na nasz dogtrekking :) .

Koszulka na biegi FRIKAJ

Koszulka na biegi FRIKAJ

Tabela rozmiarów

Tabela rozmiarów

Na nasz II Bieg Alpejski (AL) i II Dogtrekking (DT) przygotowaliśmy takie koszulki w opcji do kupienia. Wykonane z rewelacyjnego materiału.
Opis: T-shirt Blue Hexagon – wyjątkowo lekka (gramatura 130g/m2) i super oddychająca koszulka wykonana z najwyższej jakości włókien Asteria Interpower . Najnowsza technologia włókien Interpower nadaje odzieży niebywały komfort użytkowania: szybkie wchłanianie i odprowadzanie wilgoci , gwarancja swobody ruchów i idealne dopasowanie do sylwetki, oraz odporność na deformacje. Eleganckie sportowe wzornictwo. Koszulka UNISEX.
Szczegóły produktu
- skład 86% poliester , 14 % elastan
- super elastyczna, niebywale lekka (gramatura 130 g/m2) i miła dla ciała
- oddychająca (szybkie wchłanianie i odprowadzanie wilgoci)
- uniwersalny (wygodny) krój gwarantuje pełną swobodę ruchów i nadaje korzystny wygląd
- dedykowana do wszystkich form treningu
- dzięki zawartości elastanu odporna na deformacje
- duża odporność włókien na promieniowanie UV (zapobiega odbarwianiu kolorów)
- nowoczesne wzornictwo
Link do strony producenta: http://attiq.net/t-shirt-hexagon.html
Zdjęcie pokazuje tylko grafikę i kolor koszulki sam fason w powyższym linku.
Cena:
- przy zamówieniu i wpływie przelewu na konto do dnia 25.04.2014r. cena – 72zł. i odbiór w dniu zawodów.`
- przy zamówieniu i wpływie przelewu na konto po dniu 25.04.2014r. cena – 80zł. i wysyłka pod wskazany adres Pocztą Polską.
W tytule przelewu proszę podać: rozmiar, AL lub DT, imię, nazwisko i adres do wysyłki.

NUMER KONTA:
85 1240 5123 1111 0010 3097 8332
Dane do wpłaty:
F.H.U. ORYS
ul. Berlinga 14/6
34-600 Limanowa

Dodatkowo powiększyło się grono sponsorów:

- RUFFWEAR zasponsorował uprząż dla psa Webmaster Harness L/XL czerwoną, miskę Bivy Bowl Campfire oraz skarpetki Bark’n Boots Liners w rozmiarze L,

- Hubertówka Pod Jaworzem nakarmi i napoi strudzonych biegaczy na najtrudniejszej trasie,

-TERVELzaopatrzy kilku szczęśliwców w kupony na bieliznę termoaktywną,

- CENERIA.PL natomiast przekaże kilkanaście produktów marki NIKWAX dla uczestników imprez

- TYMBARK zadbał o to, by żadnemu z uczestników nie chciało się pić :)

- Limanowski Dom Kultury - odpowiedzialny jest za wsparcie organizacyjne naszych imprez

 

A DZIĘKI FUNDACJI „DAR SERCA” MACIE MOŻLIWOŚĆ WZIĘCIA UDZIAŁU W DOGTREKKINGU NIE POSIADAJĄC PSA! :) Wszelkie info w zakładce dotyczącej dogtrekkingu.

IMPREZY NA ROK 2014! ZACZYNAMY 3 MAJA!

Kolejny rok, kolejne zawody!

W tym roku przygotowane mamy dla Was 3 imprezy sportowe. W poniższym poście przybliżymy dwie, które odbędą się już w maju – natomiast z nowością – 10-12km biegiem anglosaskim można zapoznać się w zakładce – Bieg z Klimatem, który odbędzie się 16 sierpnia 2014 :)http://frikaj.pl/trasa-biegu-z-klimatem/

2 odbędą się podczas Limanowskiej Majówki podczas której zapewniamy sportowe emocje :) .

Pierwsza to Dogtrekking, który odbędzie się 3 maja 2014 roku – jak rok temu będą 3 trasy – 10, 25 i 50km oraz wariant FAMILY na trasie 10km. Na trasie oczywiście będą punkty żywieniowe, a na mecie nagrody dla najlepszych. Pomiar czasu zapewni firma www.timepro.pl

Tak było w zeszłym roku (film dzięki Telewizji Beskid):

Start będzie umiejscowiony przy scenie koło Limanowskiego Domu Kultury – tam też będzie meta, a baza zawodów w samym LDK. Oprócz naszej imprezy będzie szereg innych atrakcji towarzyszących długiemu weekendowi w Limanowej (m.in. wesołe miasteczko, występy artystyczne) – przeprowadzimy Was znów przez okoliczne góry naszego miasteczka.

Przy mecie będzie też gdzie się stołować i odpocząć ze zwierzakami :) .

Program zawodów:

05:00 – otwarcie biura zawodów i depozytu, odprawa zawodników

06:00 – start zawodników w kategorii HARD

08:30 – start zawodników kategorii MEDIUM

09.30 – zamknięcie biura zawodów

10:00 – start zawodników w kategorii FITNESS i FAMILY

17:00 – zamknięcie linii mety (godzina może ulec zmianie zależnie od godzin powrotu zawodników)

17:30 – ogłoszenie wyników, dekoracje zwycięzców i rozdanie nagród

ZAPISY:

http://timepro.pl/form/201405/

OPŁATY:

Dla wolontariuszy schronisk i fundacji działających na rzecz bezdomnych zwierząt przewidujemy zniżki lub całkowite zniesienie opłat startowych, w tym celu prosimy o kontakt z Organizatorem.

Wolontariusze muszą potwierdzić swój wolontariat poprzez zaświadczenie z TOZ/Schroniska.

TRASA FITNESS 10-15km:
- 30zł opłata do 01.04.2014
- 40zł opłata od 02.04.2014 do 20.04.2014
- 50zł opłata od 21.04.2014 do 03.05.2014 lub w biurze zawodów

TRASA MEDIUM 25km:
- 40zł opłata do 01.04.2014
- 50zł opłata od 02.04.2014 do 20.04.2014
- 60zł opłata od 21.04.2014 do 03.05.2014 lub w biurze zawodów

TRASA HARD 50km:
- 50zł opłata do 01.04.2014
- 60zł opłata od 02.04.2014 do 20.04.2014
- 70zł opłata od 21.04.2014 do 03.05.2014 lub w biurze zawodów

TRASA FAMILY 10km:
- 25zł/osoba opłata do 01.04.2014
- 35zł/osoba opłata od 02.04.2014 do 20.04.2014
- 40zł/osoba opłata od 21.04.2014 do 03.05.2014 lub w biurze zawodów

NUMER KONTA:

STOWARZYSZENIE FRIKAJ.pl
Ul. Berlinga 14/6
34-600 Limanowa
58 1240 5123 1111 0010 5675 7344

A już kolejnego dnia – 4 maja 2014 – odbędzie się nasz II Bieg Alpejski 2014 – idealna, krótka przebieżka po długim dystansie Dogtrekkingu :) . Pomiar czasu również zapewni firma www.timepro.pl

Tak wyglądało to rok temu:

Ktoś pokona naszego mistrza Andrzeja Długosza i złamie jego niespełna 24 minutowy czas?

Start, trasa (lekko zmodyfikowana), baza i meta będą umiejscowione znów w tych samych miejscach – więc wiele się nie zmienia – a dokładnie sprawdzić można to tu: http://frikaj.pl/bieg-alpejski-trasa/

Na mecie będzie można stołować się w restauracji na górnej stacji wyciągu Limanowa-Ski.

PROGRAM:
godz. 07:00-09:30 – godziny otwarcia biura zawodów i depozytu
godz. 09:30 – przygotowanie do startu
godz. 10:00 – start zawodów
godz. 12:00 – zamknięcie linii mety
godz. 12:30 – dekoracja zwycięzców w klasyfikacji generalnej i w poszczególnych kategoriach oraz konurs z nagrodami
godz. 13:30 – rozpoczęcie imprezy kończącej bieg

ZAPISY:
http://timepro.pl/form/201404

OPŁATY:

1. W wysokości:
a) 35zł dla wpłacających do dnia 31 marca 2014r. – na konto Stowarzyszenia,
b) 45zł od 01 kwietnia 2014r. do 14 kwietnia 2014r. – na konto Stowarzyszenia,
c) 60zł – po 14 kwietnia 2014r. wpłacając na konto stowarzyszenia lub bezpośrednio w biurze zawodów
2. Zwolnieni z opłaty startowej:
§ zawodnicy poniżej 12 roku życia
§ osoby w wieku 70 lat i starsze (rocznik: 1944 i starsze)
§ wskazani przez Organizatora

NUMER KONTA:

Stowarzyszenie FRIKAJ.pl
ul. Berlinga 14/6
34-600 Limanowa
58124051231111001056757344
BANK PEKAO SA

 

WOLONTARIAT

Zachęcamy również do pomocy przy organizacji naszych imprez w ramach wolontariatu.
Dla wolontariuszy zapewniamy wyżywienie i napoje oraz fajną atmosferę :) .
Potrzebne są osoby do obstawy punktów kontrolnych, pomocy w organizacji biura zawodów, znakowaniu tras i punktów oraz bieżącej obsługi dla zawodników. Miło będzie jeśli ktoś obeznany ze sceną zechce poprowadzić imprezę przy mikrofonie.

Każdemu wolontariuszowi zapewnimy dyplom oraz umowę wolontariatu.

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza.

Wolontariat


Antybot

 

I po I Biegu Alpejskim FRIKAJ 2013 – relacja i wyniki

W dniu 21.04.2013 roku odbyły się nasze pierwsze zawody w biegu górskim, typu alpejskiego. Trasa miała długość około 4,5 kilometra, a przewyższenie wynosiło 400m. Sam grunt pod nogami był bardzo różnorodny – asfaltowy początek długości około 500m przerodził się w polną drogę i łąkę, za którą czekał na nich las. Tam zawodnicy do pokonania mieli szybkie, strome, krótkie zbiegi i podbiegi przecinając wąskie strumyki – była to najtrudniejsza technicznie część trasy – wąska, stroma i wyczerpująca. Gdy zawodnikom udało się pokonać las, czekał ich stromy trawiasty podbieg, za którym była chwila wytchnienia z mniejszym kątem nachylenia, po czym czekała na zawodników błotnista część trasy, którą jednak co sprytniejsi omijali bokiem. Na sam koniec czekał wszystkich zawodników „łagodny” podbieg, na którym jednak niektórym nie brakowało sił na ściganie się do samej mety!

Pełna video relacja z imprezy:

Całą trasę można obejrzeć okiem zawodnika na filmie poniżej:

Mamy nadzieję, że trasa się podobała i będziecie na nią chętnie wracać, aczkolwiek chętnie przyjmiemy wszelką krytykę, by w następnych edycjach było tylko lepiej. Miło było jednak usłyszeć z ust zawodników komentarze pokroju „I to jest prawdziwy górski bieg!” – za co dziękujemy.

Przejdźmy jednak do wyników.

Zwycięzcą zawodów został Andrzej Długosz (RMD Montrail Team) z czasem 00:23:53.79, za nim przybiegł Rafał Matuszczak (LLKS OSOWA SIEŃ – SALOMON) 00:25:17.10, a na trzecim miejscu uplasował się Jakub Rygiel (AZS PWSZ Krosno) z czasem 00:26:03.82.

Wśród kobiet pierwsza na mecie zjawiła się Izabela Zatorska (RMD Montrail Team) z czasem 00:28:59.58, na drugim miejscu była jej klubowa koleżanka Halina Gałuszka 00:32:54.72, a trzecia do mety dobiegła Dominika Bolechowska (Zakopiański Klub Karate Tradycyjnego) z czasem 00:36:19.19.

Poniżej prezentujemy pełne wyniki:

Klasyfikacja generalna:

Miejsce Nr startowy Imię i nazwisko Miejscowość Kraj Klub Rok Kat. CZAS
1 6 Andrzej Długosz Mlodow PL RMD Montrail 1978 M35 00:23:53.79
2 15 Rafał Matuszczak Wschowa PL LLKS OSOWA SIEŃ – SALOMON 1994 M18 00:25:17.10
3 47 Jakub Rygiel Klimkówka PL AZS PWSZ Krosno 1992 M18 00:26:03.82
4 52 Andrzej Beniowski Zabrzeż PL 1984 M18 00:26:49.80
5 31 Kamil Jezierski Kraków PL KKB Dystans 1980 M18 00:27:03.55
6 48 Maciej Bierczaak Porąbka PL RMD MONTRAIL PORĄBKA 1991 M18 00:27:36.67
7 18 Grzegorz Czyż Bogumiłowice PL Automatyka Tarnów – Grupa Azoty 1967 M35 00:27:44.03
8 53 Witold Zatorski Wrocanka PL KB Krościenko Wyżne 1983 M18 00:27:55.31
9 49 Robert Sroka PL 1989 M18 00:28:03.40
10 60 Wawrzyciec Pawski Zakopane PL T.G.Sokół Zakopane 1984 M18 00:28:06.59
11 12 Dariusz Marek Kraków PL RMD Montrail Team 1985 M18 00:28:09.87
12 97 Stanisław Jaźwiecki Krosno PL KB GOSiR Krościenko Wyżne 1995 M18 00:28:42.27
13 44 Izabela Zatorska Wrocanka PL RMD Montrail Team 1962 K50 00:28:59.58
14 30 Sylwester Półtorak Krzyszkowice PL 1975 M35 00:29:09.93
15 9 Kamil Krzyżewski Bratkówka PL KB Krościenko Wyżne 1990 M18 00:29:22.83
16 61 Bartłomiej Klocek Kraków PL KS Zebrzydowice 1984 M18 00:29:24.21
17 4 Robert Radzik Warka PL 16 BPD Kraków 1983 M18 00:29:38.21
18 3 Ryszard Kobajlo Gródek nad Dunajcem PL 1962 M50 00:29:43.93
19 7 Franciszek Długosz Mlodow PL Visegradmaraton 1966 M35 00:30:23.73
20 55 Darek Bielak Limanowa PL beskidwyspowy.com 1987 M18 00:30:48.94
21 51 Mariusz Gałuszka Porąbka PL PGNiG 1970 M35 00:31:15.48
22 14 Janusz Pytel Zakopane PL Sokół Zakopane 1958 M50 00:31:34.17
23 5 Grzegorz Opiał Wiśniowa PL 1985 M18 00:32:07.75
24 13 Aleksander Dzidowski Zawiercie PL Grupa Paleo/ OSIR Zawiercie 1981 M18 00:32:16.61
25 58 Łukasz Bunsch Kraków PL 1985 M18 00:32:25.72
26 50 Halina Gałuszka Porąbka PL RMD Montrail Team 1971 K35 00:32:54.72
27 32 Mieczysław Miś Strzeszyce PL Strzeszyce 1967 M35 00:32:57.91
28 46 Marcin Górka Jodłownik PL WWW.DECORELLA.GORLICE.PL 1983 M18 00:33:08.26
29 27 Paweł Racułt Kraków PL HTC 1983 M18 00:33:38.42
30 95 Zbigniew Radomski Bielsko Biała PL TKKF Beskidek 1951 M50 00:34:18.25
31 99 Marek Nadkański Mszana Dolna PL MOK Mszana Dolna 1962 M50 00:35:15.24
32 11 Artur Sroka Bochnia PL niezrzeszony 1977 M35 00:36:01.12
33 59 Dominika Bolechowska Rabka Zdrój PL Zakopiański Klub Karate Tradycyjnego 1975 K35 00:36:19.19
34 56 Edward Mucha Limanowa PL KS Limanowa Forrest 1954 M50 00:36:20.09
35 10 Bartłomiej Ptaszek Słopnice PL 1996 M15 00:36:29.92
36 23 Andrzej Sułkowski Limanowa PL BP.WN 1973 M35 00:37:00.79
37 16 Michał Piórecki Kraków PL niezrzeszony 1976 M35 00:37:21.31
38 45 Oksana ZALISKO Lwów UA SK NU Lvivska Politechnika 1956 K50 00:38:15.13
39 25 Patryk Wójcik Wysokie PL 1999 M12 00:38:52.91
40 24 Kamil Wójcik Wysokie PL 2001 M12 00:39:25.96
41 22 Wojciech Stadnicki Nowy Wiśnicz PL ApplyDeltaForce 1979 M18 00:39:54.75
42 62 Krzysztof Włodarczyk Limanowa PL FLASHBACK 1986 M18 00:40:07.82
43 17 Tomasz Walczuk Biała Podlaska PL Biała Biega 1980 M18 00:41:06.11
44 28 Maciej Mojżyszek Nowy Targ PL niezrzeszony 1946 M65 00:41:15.01
45 29 Janina Budzyk Nowy Targ PL niezrzeszona 1960 K50 00:43:10.32
46 96 Franciszek Suchy Bielsko Biała PL TKKF Beskidek 1952 M50 00:44:17.85
47 57 Zbigniew Bugajski Wiśnicz Mały PL 1961 M50 00:44:48.86
48 26 Bartosz Wesołowski Miachłowice PL HTC 1984 M18 00:45:17.56
49 8 Daniel Michalski Kobylanka PL 1982 M18 00:46:00.55
50 54 Marek Zapolski Nowy Sącz PL SKI RACE SERWIS 1971 M35 00:47:18.65
51 98 Dominik Bolechowski Rabka Zdrój PL ZKKT 2002 Dz 00:51:07.04
52 1 Zbigniew Śmieszek Limanowa PL Ultramaraton Limanowa 1968 M35 00:51:19.01
53 2 Franciszek Śmieszek Limanowa PL KS Limanowa Forrest 2001 M12 00:51:20.00
54 21 Szymon Sułkowski Limanowa PL 2002 Dz 00:58:14.50
55 20 Zuzanna Sułkowska Limanowa PL Kociaki 2004 Dz 00:59:08.71
56 19 Barbara Woźniak Zagórze PL 1955 K50 Nie ukończyła

Klasyfikacja generalna kobiet

Miejsce Nr startowy Imię i nazwisko Miejscowość Kraj Klub Rok Kat. CZAS
1 44 Izabela Zatorska Wrocanka PL RMD Montrail Team 1962 K50 00:28:59.58
2 50 Halina Gałuszka Porąbka PL RMD Montrail Team 1971 K35 00:32:54.72
3 59 Dominika Bolechowska Rabka Zdrój PL Zakopiański Klub Karate Tradycyjnego 1975 K35 00:36:19.19
4 45 Oksana ZALISKO Lwów UA SK NU Lvivska Politechnika 1956 K50 00:38:15.13
5 29 Janina Budzyk Nowy Targ PL niezrzeszona 1960 K50 00:43:10.32
6 19 Barbara Woźniak Zagórze PL 1955 K50 Nie ukończyła

Klasyfikacja generalna mężczyzn

Miejsce Nr startowy Imię i nazwisko Miejscowość Kraj Klub Rok Kat. CZAS
1 6 Andrzej Długosz Mlodow PL RMD Montrail 1978 M35 00:23:53.79
2 15 Rafał Matuszczak Wschowa PL LLKS OSOWA SIEŃ – SALOMON 1994 M18 00:25:17.10
3 47 Jakub Rygiel Klimkówka PL AZS PWSZ Krosno 1992 M18 00:26:03.82
4 52 Andrzej Beniowski Zabrzeż PL 1984 M18 00:26:49.80
5 31 Kamil Jezierski Kraków PL KKB Dystans 1980 M18 00:27:03.55
6 48 Maciej Bierczaak Porąbka PL RMD MONTRAIL PORĄBKA 1991 M18 00:27:36.67
7 18 Grzegorz Czyż Bogumiłowice PL Automatyka Tarnów – Grupa Azoty 1967 M35 00:27:44.03
8 53 Witold Zatorski Wrocanka PL KB Krościenko Wyżne 1983 M18 00:27:55.31
9 49 Robert Sroka PL 1989 M18 00:28:03.40
10 60 Wawrzyciec Pawski Zakopane PL T.G.Sokół Zakopane 1984 M18 00:28:06.59
11 12 Dariusz Marek Kraków PL RMD Montrail Team 1985 M18 00:28:09.87
12 97 Stanisław Jaźwiecki Krosno PL KB GOSiR Krościenko Wyżne 1995 M18 00:28:42.27
13 30 Sylwester Półtorak Krzyszkowice PL 1975 M35 00:29:09.93
14 9 Kamil Krzyżewski Bratkówka PL KB Krościenko Wyżne 1990 M18 00:29:22.83
15 61 Bartłomiej Klocek Kraków PL KS Zebrzydowice 1984 M18 00:29:24.21
16 4 Robert Radzik Warka PL 16 BPD Kraków 1983 M18 00:29:38.21
17 3 Ryszard Kobajlo Gródek nad Dunajcem PL 1962 M50 00:29:43.93
18 7 Franciszek Długosz Mlodow PL Visegradmaraton 1966 M35 00:30:23.73
19 55 Darek Bielak Limanowa PL beskidwyspowy.com 1987 M18 00:30:48.94
20 51 Mariusz Gałuszka Porąbka PL PGNiG 1970 M35 00:31:15.48
21 14 Janusz Pytel Zakopane PL Sokół Zakopane 1958 M50 00:31:34.17
22 5 Grzegorz Opiał Wiśniowa PL 1985 M18 00:32:07.75
23 13 Aleksander Dzidowski Zawiercie PL Grupa Paleo/ OSIR Zawiercie 1981 M18 00:32:16.61
24 58 Łukasz Bunsch Kraków PL 1985 M18 00:32:25.72
25 32 Mieczysław Miś Strzeszyce PL Strzeszyce 1967 M35 00:32:57.91
26 46 Marcin Górka Jodłownik PL WWW.DECORELLA.GORLICE.PL 1983 M18 00:33:08.26
27 27 Paweł Racułt Kraków PL HTC 1983 M18 00:33:38.42
28 95 Zbigniew Radomski Bielsko Biała PL TKKF Beskidek 1951 M50 00:34:18.25
29 99 Marek Nadkański Mszana Dolna PL MOK Mszana Dolna 1962 M50 00:35:15.24
30 11 Artur Sroka Bochnia PL niezrzeszony 1977 M35 00:36:01.12
31 56 Edward Mucha Limanowa PL KS Limanowa Forrest 1954 M50 00:36:20.09
32 10 Bartłomiej Ptaszek Słopnice PL 1996 M15 00:36:29.92
33 23 Andrzej Sułkowski Limanowa PL BP.WN 1973 M35 00:37:00.79
34 16 Michał Piórecki Kraków PL niezrzeszony 1976 M35 00:37:21.31
35 25 Patryk Wójcik Wysokie PL 1999 M12 00:38:52.91
36 24 Kamil Wójcik Wysokie PL 2001 M12 00:39:25.96
37 22 Wojciech Stadnicki Nowy Wiśnicz PL ApplyDeltaForce 1979 M18 00:39:54.75
38 62 Krzysztof Włodarczyk Limanowa PL FLASHBACK 1986 M18 00:40:07.82
39 17 Tomasz Walczuk Biała Podlaska PL Biała Biega 1980 M18 00:41:06.11
40 28 Maciej Mojżyszek Nowy Targ PL niezrzeszony 1946 M65 00:41:15.01
41 96 Franciszek Suchy Bielsko Biała PL TKKF Beskidek 1952 M50 00:44:17.85
42 57 Zbigniew Bugajski Wiśnicz Mały PL 1961 M50 00:44:48.86
43 26 Bartosz Wesołowski Miachłowice PL HTC 1984 M18 00:45:17.56
44 8 Daniel Michalski Kobylanka PL 1982 M18 00:46:00.55
45 54 Marek Zapolski Nowy Sącz PL SKI RACE SERWIS 1971 M35 00:47:18.65
46 1 Zbigniew Śmieszek Limanowa PL Ultramaraton Limanowa 1968 M35 00:51:19.01
47 2 Franciszek Śmieszek Limanowa PL KS Limanowa Forrest 2001 M12 00:51:20.00

Klasyfikacja Dzieci do lat 12

Miejsce Nr startowy Imię i nazwisko Miejscowość Kraj Klub Rok Kat. CZAS
1 98 Dominik Bolechowski Rabka Zdrój PL ZKKT 2002 Dz 00:51:07.04
2 21 Szymon Sułkowski Limanowa PL 2002 Dz 00:58:14.50
3 20 Zuzanna Sułkowska Limanowa PL Kociaki 2004 Dz 00:59:08.71

Klasyfikacja kobiet od 35 do 49 roku życia

Miejsce Nr startowy Imię i nazwisko Miejscowość Kraj Klub Rok Kat. CZAS
1 50 Halina Gałuszka Porąbka PL RMD Montrail Team 1971 K35 00:32:54.72
2 59 Dominika Bolechowska Rabka Zdrój PL Zakopiański Klub Karate Tradycyjnego 1975 K35 00:36:19.19

.Klasyfikacja kobiet od 50 do 64 roku życia

Miejsce Nr startowy Imię i nazwisko Miejscowość Kraj Klub Rok Kat. CZAS
1 44 Izabela Zatorska Wrocanka PL RMD Montrail Team 1962 K50 00:28:59.58
2 45 Oksana ZALISKO Lwów UA SK NU Lvivska Politechnika 1956 K50 00:38:15.13
3 29 Janina Budzyk Nowy Targ PL niezrzeszona 1960 K50 00:43:10.32
4 19 Barbara Woźniak Zagórze PL 1955 K50 Nie ukończyła

Klasyfikacja mężczyzn w wieku od 12-14 lat

Miejsce Nr startowy Imię i nazwisko Miejscowość Kraj Klub Rok Kat. CZAS
1 25 Patryk Wójcik Wysokie PL 1999 M12 00:38:52.91
2 24 Kamil Wójcik Wysokie PL 2001 M12 00:39:25.96
3 2 Franciszek Śmieszek Limanowa PL KS Limanowa Forrest 2001 M12 00:51:20.00

Klasyfikacja mężczyzn w wieku od 15 do 18 lat

Miejsce Nr startowy Imię i nazwisko Miejscowość Kraj Klub Rok Kat. CZAS
1 10 Bartłomiej Ptaszek Słopnice PL 1996 M15 00:36:29.92

Klasyfikacja mężczyzn w wieku od 18 do 34 lat

Miejsce Nr startowy Imię i nazwisko Miejscowość Kraj Klub Rok Kat. CZAS
1 15 Rafał Matuszczak Wschowa PL LLKS OSOWA SIEŃ – SALOMON 1994 M18 00:25:17.10
2 47 Jakub Rygiel Klimkówka PL AZS PWSZ Krosno 1992 M18 00:26:03.82
3 52 Andrzej Beniowski Zabrzeż PL 1984 M18 00:26:49.80
4 31 Kamil Jezierski Kraków PL KKB Dystans 1980 M18 00:27:03.55
5 48 Maciej Bierczaak Porąbka PL RMD MONTRAIL PORĄBKA 1991 M18 00:27:36.67
6 53 Witold Zatorski Wrocanka PL KB Krościenko Wyżne 1983 M18 00:27:55.31
7 49 Robert Sroka PL 1989 M18 00:28:03.40
8 60 Wawrzyciec Pawski Zakopane PL T.G.Sokół Zakopane 1984 M18 00:28:06.59
9 12 Dariusz Marek Kraków PL RMD Montrail Team 1985 M18 00:28:09.87
10 97 Stanisław Jaźwiecki Krosno PL KB GOSiR Krościenko Wyżne 1995 M18 00:28:42.27
11 9 Kamil Krzyżewski Bratkówka PL KB Krościenko Wyżne 1990 M18 00:29:22.83
12 61 Bartłomiej Klocek Kraków PL KS Zebrzydowice 1984 M18 00:29:24.21
13 4 Robert Radzik Warka PL 16 BPD Kraków 1983 M18 00:29:38.21
14 55 Darek Bielak Limanowa PL beskidwyspowy.com 1987 M18 00:30:48.94
15 5 Grzegorz Opiał Wiśniowa PL 1985 M18 00:32:07.75
16 13 Aleksander Dzidowski Zawiercie PL Grupa Paleo/ OSIR Zawiercie 1981 M18 00:32:16.61
17 58 Łukasz Bunsch Kraków PL 1985 M18 00:32:25.72
18 46 Marcin Górka Jodłownik PL WWW.DECORELLA.GORLICE.PL 1983 M18 00:33:08.26
19 27 Paweł Racułt Kraków PL HTC 1983 M18 00:33:38.42
20 22 Wojciech Stadnicki Nowy Wiśnicz PL ApplyDeltaForce 1979 M18 00:39:54.75
21 62 Krzysztof Włodarczyk Limanowa PL FLASHBACK 1986 M18 00:40:07.82
22 17 Tomasz Walczuk Biała Podlaska PL Biała Biega 1980 M18 00:41:06.11
23 26 Bartosz Wesołowski Miachłowice PL HTC 1984 M18 00:45:17.56
24 8 Daniel Michalski Kobylanka PL 1982 M18 00:46:00.55

Klasyfikacja mężczyzn w wieku od 35 do 49 lat

Miejsce Nr startowy Imię i nazwisko Miejscowość Kraj Klub Rok Kat. CZAS
1 6 Andrzej Długosz Mlodow PL RMD Montrail 1978 M35 00:23:53.79
2 18 Grzegorz Czyż Bogumiłowice PL Automatyka Tarnów – Grupa Azoty 1967 M35 00:27:44.03
3 30 Sylwester Półtorak Krzyszkowice PL 1975 M35 00:29:09.93
4 7 Franciszek Długosz Mlodow PL Visegradmaraton 1966 M35 00:30:23.73
5 51 Mariusz Gałuszka Porąbka PL PGNiG 1970 M35 00:31:15.48
6 32 Mieczysław Miś Strzeszyce PL Strzeszyce 1967 M35 00:32:57.91
7 11 Artur Sroka Bochnia PL niezrzeszony 1977 M35 00:36:01.12
8 23 Andrzej Sułkowski Limanowa PL BP.WN 1973 M35 00:37:00.79
9 16 Michał Piórecki Kraków PL niezrzeszony 1976 M35 00:37:21.31
10 54 Marek Zapolski Nowy Sącz PL SKI RACE SERWIS 1971 M35 00:47:18.65
11 1 Zbigniew Śmieszek Limanowa PL Ultramaraton Limanowa 1968 M35 00:51:19.01

Klasyfikacja mężczyzn w wieku od 50 do 64 lat

Miejsce Nr startowy Imię i nazwisko Miejscowość Kraj Klub Rok Kat. CZAS
1 3 Ryszard Kobajlo Gródek nad Dunajcem PL 1962 M50 00:29:43.93
2 14 Janusz Pytel Zakopane PL Sokół Zakopane 1958 M50 00:31:34.17
3 95 Zbigniew Radomski Bielsko Biała PL TKKF Beskidek 1951 M50 00:34:18.25
4 99 Marek Nadkański Mszana Dolna PL MOK Mszana Dolna 1962 M50 00:35:15.24
5 56 Edward Mucha Limanowa PL KS Limanowa Forrest 1954 M50 00:36:20.09
6 96 Franciszek Suchy Bielsko Biała PL TKKF Beskidek 1952 M50 00:44:17.85
7 57 Zbigniew Bugajski Wiśnicz Mały PL 1961 M50 00:44:48.86

Klasyfikacja mężczyzn powyżej 65 roku życia

Miejsce Nr startowy Imię i nazwisko Miejscowość Kraj Klub Rok Kat. CZAS
1 28 Maciej Mojżyszek Nowy Targ PL niezrzeszony 1946 M65 00:41:15.01

ZDJĘCIA Z IMPREZY OBEJRZEĆ MOŻNA NA STRONIE http://www.beskidwyspowy.com/zdjecia/wydarzenia,30.html

I Dogtrekking FRIKAJ 2013 – relacja z imprezy i wyniki

Dnia 07.04.2013 odbyły się nasze pierwsze zawody  Dogtrekkingu. Nie zabrakło iście wiosennej aury, przy której zbudowane zostało przez GOPR śnieżne podium, a uczestnicy brnęli momentami w śniegu po kolana. Mimo to wszyscy walczyli dzielnie i starali się podołać trudom trasy.

Cała impreza została nagrana i sfilmowana przez Telewizję Beskid, a film wyszedł na bardzo wysokim poziomie. Mamy nadzieję, że i Wam się spodoba :-) . Wraz z artykułem można zobaczyć tutaj: http://beskid.tv/film/279

 

Zawodnicy z najdłuższej trasy pobiec musieli przez 8 punktów kontrolnych – ze względu na warunki niestety zmuszeni zostaliśmy do skrócenia trasy o 2 punkty kontrolne, z numerem 5 i 6, co oznacza, że zawodnicy z punktu numer 4 kierowali się bezpośrednio na punkt numer 7. Start zawodów odbył się z opóźnieniem, gdyż jeden z wolontariuszy skręcił kostkę (akurat z pierwszego punktu) i musieliśmy szybko wysłać zmiennika.

Poniżej przedstawiamy mapkę i zajmiemy się opisem poszczególnych punktów.

Mapa trasy na 50km – czerwona linia pokazuje skrót trasy, „X” oznacza ujęte punkty kontrolne.

Do punktu numer jeden wszyscy zawodnicy dotarli równocześnie, po 13 minutach drogi, gdzie zawodnicy podzielili się na 3 drużyny, które obrały całkowicie różne drogi. Zaowocowało to tym, iż na punkcie numer 2 Jarek ze Sławkiem Konopką byli z 15 minutową przewagą nad pozostałymi uczestnikami. Na kolejnym punkcie trasy pierwszy był jednak Marcin Kowalczyk, z 15 minutową przewagą nad ostatnimi zawodnikami, oraz 7 minutową nad drugim miejscem. Nie udało mu się jednak utrzymać przewagi, pozostała część zawodników zaczęła każdy kolejny punkt (za wyjątkiem wyłączonych z trasy punktów 5 i 6) zaliczać wspólnie, a Marcin tracił do nich 29 minut na 4 punkcie, systematycznie zmniejszając różnice w czasie. Gdy wydawało się, że udało mu się znacznie nadrobić czas i wyprzedzić pozostałych uczestników okazało się, że zapomniał o zaliczeniu ostatniego punktu kontrolnego. Spowodowało to, że wszyscy zawodnicy ukończyli trasę w czasie 7 godzin i 14 minut, natomiast Marcin musiał wrócić na 10 punkt i metę, co zakończyło się dla niego czasem 7 godzin i 49 minut.

WYNIKI:

I miejsce wśród kobiet (i ogólnie!):

Marzka Janerka Moroń z psem Brysiem (mieszaniec) – czas 7 godzin i 14 minut – skąd tyle sił na tak szybki finisz? :)

I, II i III miejsce wśród mężczyzn:

Ex aequo należy do:
Sebastiana Smolenia z psem Fado (Siberian Husky), Artura Moronia z Diuną (mieszaniec), Sławka Konopki z Baronem (Siberian Husky), Jarosława Oleksego z Frikiem (Airedale Terrier) – czas to również 7 godzin i 14 minut, ale na finiszu Marzce nikt rady nie dał ;) .

Ostatni na mecie był Marcin Kowalczyk z czasem 7 godzin i 49 minut z Buną (Seter Irlandzki).

KOBIETY:

Miejsce Imię i nazwisko Imię i rasa psa 1 2 3 4 7 8 9 10 Meta
1 Marzka Janerka Moroń Bryś, mieszaniec 13m 1h 2h13 3h13 4h50 5h45 6h04 6h58 7h14

MĘŻCZYŹNI

Miejsce Imię i nazwisko Imię i rasa psa 1 2 3 4 7 8 9 10 Meta
1 Artur Moroń Diuna, mieszaniec 13m 1h 2h13 3h13 4h50 5h45 6h04 6h58 7h14
1 Sebastian Smoleń Fado, Siberian Husky 13m 1h 2h11 3h13 4h50 5h46 6h04 6h58 7h14
1 Sławek Konopka Baron, Siberian Husky 13m 45m 2h05 3h13 4h50 5h45 6h04 6h58 7h14
1 Jarosław Oleksy Friki, Airedale Terrier 13m 45m 2h05 3h13 4h50 5h46 6h04 6h58 7h14
5 Marcin Kowalczyk Buna, Seter Irlandzki 13m 1h 1h58 3h42 5h15 6h03 6h23 7h35 7h49

Jednakowoż na uwagę zasługują również zawodnicy krótszego dystansu – 25km, którzy niestety nie obrali najkrótszych możliwych dróg, po których prowadziła trasa i pokonali nieraz nawet przeszło 40km – a to jednak duży wyczyn dla tych, którzy nastawili się na krótszy dystans – WIELKIE GRATULACJE! Trasa sprawiła duże trudności niemal połowie zawodników, którzy niestety nie dotarli do mety, a czasem też do pierwszego punktu kontrolnego – jednak za podjęcie rękawic również i Wam należą się gratulację – mamy nadzieję, że następnym razem obejdzie się jednak bez śniegu ;) .

Łącznie startowało 13 drużyn (11 startów indywidualnych, 2 pary z jednym psem). Do mety dotarło jednak 6 zespołów. Pierwszy do mety dotarł Marek Cincio z czasem 7 godzin i 1 minuta. Drugi na mecie był najstarszy uczestnik zawodów – Leszek Pytel – z czasem 7 godzin i 51 minut. Pozostali zawodnicy, którzy dotarli do mety, mieli czas 8 godzin i 25 minut.

WYNIKI:

I, II i III miejsce wśród kobiet należą do: Iwony Opach z Scoobym (Spaniel), Katarzyny Lachor z Lessie (Collie) oraz Sylwii Sierpińskiej z Gromem (mieszańcem) – wszystkie panie przebiegły trasę w czasie 8 godzin i 25 minut.

Klasyfikacja mężczyzn:

I miejsce – Marek Cincio z Luną (mieszaniec) – 7 godzin i 1 minuta

II miejsce – Leszek Pytel z Mają (mieszaniec) – 7 godzin i 51 minut

III miejsce – ex aequo Stanisław Opach ze Scoobym (Spaniel), Krzyszotf Lachor z Lessie (Collie) – 8 godzin i 25 minut

Robert Mrózek, który był w czołówce – zrezygnował na 3 punkcie, Angelika Nieduziak również musiała zrezygnować z trasy na 3 punkcie, pozostali zawodnicy nie dotarli do pierwszego punktu kontrolnego (który jednak był dość daleko od miejsca startu i faktycznie mógł sprawić problem przez zalegający śnieg).

KOBIETY

Miejsce Imię i nazwisko Imię i rasa psa 1 2 3 4 5 6 Meta
1 Sylwia Sierpińska Grom, mieszaniec 2h09 3h17 5h03 6h42 7h02 7h58 8h25
1 Katarzyna Lachor Lessie, Collie 2h09 3h31 5h03 6h42 7h02 7h58 8h25
1 Iwona Opach Scooby, Spaniel 2h09 3h35 5h08 6h42 7h02 7h58 8h25
4 Angelika Nieduziak Ariel, Mieszaniec 2h58 4h20 6h - - - -
5 Kamila Lachera Amber, Seter Irlandzki - - - - - - -
5 Magdalena Soroka Wirus, Ogar Polski - - - - - - -
5 Katarzyna Jakubowska Jadzia, Owczarek Belgijski Tervueren - - - - - - -
5 Karolina Nieduziak Totek, Mieszaniec - - - - - - -
5 Magdalena Nieduziak Gina i Buba – mieszańce - - - - - - -

MĘŻCZYŹNI

Miejsce Imię i nazwisko Imię i rasa psa 1 2 3 4 5 6 Meta
1 Marek Cincio Luna, mieszaniec 1h39 3h17 4h34 5h27 5h53 6h50 7h01
2 Pytel Leszek Maja, mieszaniec 1h41 3h17 4h53 5h05 6h29 7h30 7h51
3 Krzysztof Lachor Lessie, Collie 2h09 3h31 5h03 6h42 7h02 7h58 8h25
3 Stanisław Opach Scooby, Spaniel 2h09 3h35 5h08 6h42 7h02 7h58 8h25
4 Robert Mrózek Tequila, Owczarek Niemiecki 1h39 3h17 4h34 - - - -
5 Marek Lachera Frida, Owczarek Francuski Briard - - - - - - -

Ostatnią trasę, przy której niestety zrobiło się trochę zamieszania, była trasa FITNESS 10km – zawodnicy niestety wystartowali w 3 różnych grupach, ale może dzięki temu niektórym udało się wykręcić lepsze czasy, goniąc tych co wystartowali wcześniej ;) . A za samo zamieszanie przepraszamy.

W FAMILY 5 rodzin dobiegło do mety w dwóch różnych czasach, co spowodowało iż całe 5 par znalazło się na podium ;) .

Mapa najkrótszej trasy – FITNESS

WYNIKI:

Kategoria FAMILY:

I i II miejsce: ex aequo Magdalena i Jacek Świderscy z Locą (mieszaniec) oraz Abu i Dusia Szajna z Tiką (Foksterier) z czasem 2 godziny i 47 minut.
III miejsce: ex aequo Agnieszka i Anatol Maultz z Aironem i Nikitą (Alaskany Malamute), Joanna Biały i Arkadiusz Klimczak z Warką (Golden Retriever) i Sally (mieszaniec) oraz Sławek i Basia Dyczek z Baldurem (Alaskan Malamute) z czasem 3 godziny i 10 minut.

Kategoria kobiet:

I miejsce: Dagmara Rodek z Żelką (Yorkshire Terrier) i czasem 2 godziny i 58 minut

II miejse: Klaudia Malinowska z Springiem (Seter Irlandzki) i Coco (Yorkshire Terrier) z czasem 3 godziny i 10 minut

III miejsce: ex aequo zajęły Anna Golonka z Dżagą (mieszaniec) i Katarzyna Krzyżak z Astrą (Bokser) z czasem 3 godziny i 44 minuty.

Ostatnia dobiegła Magda Łazarska z Żubrem (Chihuahua) i Kraksą (mieszaniec) z czasem 3 godziny i 48 minut.

Kategoria mężczyzn:

I miejsce: z miażdżącą przewagą Tomasz Tobiasz z Nero (mieszaniec) i czasem 1 godzina i 35 minut

II miejsce: Mariusz Stempień z Rosą i Trixie (Siberian Husky) i czasem 2 godziny i 56 minut

III miejsce: Robert Knop z Herą (mieszaniec) i czasem 2 godziny i 58 minut.

FAMILY

Miejsce Imię i nazwisko Imię i rasa psa 1 2 3 Meta
1 Magdalena Świderska + Jacek Loca, Mieszaniec 59m 1h22 2h27 2h47
1 Abu Szajna, Dusia Szajna Tika, Foksterier 1h01 1h24 2h35 2h47
3 AGNIESZKA I ANATOL MAULTZ AIRON I NIKITA, ALASKAN MALAMUTE 1h19 1h43 2h55 3h10
3 Joanna Biały, Arkadiusz Klimczak WARKA golden retriever, SALLY mix 1h19 1h43 2h55 3h10
3 Sławek i Basia Dyczek Baldur, Alaskan Malamute 1h24m 1h45 2h54 3h10
6 Monika i Artur Andrzejewscy Luna, Siberian Husky 1h09 1h43 3h15 3h44
6 Ewelina i Piotr Haraf Barry – Berneński pies pasterski, Lucy – Owczarek Niemiecki 1h25m 1h44 3h15 3h44
8 Joanna, Andrzej Gondek Duffy – mieszaniec, Prada – Bullterier 2h06 2h39 3h39 4h06

KOBIETY

Miejsce Imię i nazwisko Imię i rasa psa 1 2 3 Meta
1 Dagmara Rodek Żelka, Yorkshire Terrier 1h 1h22 2h28 2h58
2 Klaudia Malinowska Spring, Seter Irlandzki i Coco, Yorkshire Terrier 1h20 1h46 2h35 3h10
3 Anna Golonka Dżaga, Mieszaniec 1h29m 2h33 3h13 3h44
3 Katarzyna Krzyżak Astra, Bokser 1h29m 2h33 3h13 3h44
5 Magdalena Łazarska Kraksa, mieszaniec i Żubr, Chihuahua 1h11 1h43 3h13 3h48

MĘŻCZYŹNI

Miejsce Imię i nazwisko Imię i rasa psa 1 2 3 Meta
1 Tomasz Tobiasz Nero, mieszaniec 25m 44m 1h23 1h35
2 Mariusz Stempień Rosa i Trixi, Siberian Husky 1h20 1h42 2h36 2h56
3 Robert Knop Hera, Mieszaniec 1h 1h22 1h32 2h58

ZA OKAZANE WSPARCIE I PATRONATY MEDIALNE SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

Firmie PLASTUŚ – za pomoc w przygotowaniu nagród i pakietów startowych

Drukarni MM Limanowa – za wydruk map, plakatów i numerów startowych

Firmie LimaTur – za wsparcie finansowe

Firmie LIMBUDEX – za wsparcie finansowe

Zakładowi kowalskiemu HEFAJSTOS – za przygotowanie wspaniałych pucharów

Firmie TYMBARK – za soczki dla zawodników

Firmie zeroDC – za mnóstwo naprawdę fajnych nagród rzeczowych

Stacji narciarskiej LIMANOWASKI – za bazę zawodów i ciepły posiłek dla zawodników oraz karnety na następny sezon dla najlepszych uczestników

Urzędowi Miasta Limanowa – za zasponsorowanie pucharów dla zawodników

Firmie HAPPY DOG – za przeznaczenie karmy dla psów na nagrody dla zawodników

Firmie RUFFWEAR – za nagrody rzeczowe w postaci koszulek

Firmie Original Dog Gear – za nagrody rzeczowe w postaci toreb

Firmie COMPASS – za przygotowanie map dla zawodników oraz pomoc przy wytyczaniu tras

Weterynarzowi Jackowi Olszewskiemu za opiekę i odprawę weterynaryjną na zawodach

Stawom Rybnym Żmiąca za przygotowanie poczęstunku na punkcie kontrolnym i użyczeniu miejsca na niego

Firmie EMBLAST – za przeznaczenie na nagrody bony zniżkowe na usługi graficzne

Firmie ORYS – za pomoc w organizacji zawodów oraz przygotowanie punktu w swoim sklepie

GOPR – za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników

Portalowi Biegigorskie.pl – za objęcie patronatu medialnego nad imprezą

Portalowi Goryonline.com – za reklamę naszej imprezy na swoich stronach internetowych

Portalowi Ceneria.pl – za patronat medialny nad naszymi zawodami

Telewizji Beskid.tv – za przygotowanie materiału wideo z naszej imprezy, który obejrzeć można tutaj: http://www.beskid.tv/film/279

Portalowi Beskidwyspowy.com – za patronat medialny nad naszymi zawodami oraz pomoc w organizacji imprezy

Portalowi Limanowa.in – za patronat medialny nad naszą imprezą

Telewizji Sandomierz TV – za patronat medialny nad naszymi zawodami

Portalowi aktywni.pl – za patronat nad zawodami

Portalowi Trail.pl – za patronat nad zawodami

Radiu RMF MAXXX – za zaproszenie na imprezę słuchaczy na antenie

Radiu Kraków – za zaproszenie słuchaczy na antenie

Dziewczynom z grupy poszukiwawczej za pokaz tresury

Oraz wszystkim wolontariuszom :) : Asi Sułkowskiej, drugiej Asi Sułkowskiej, Dorocie Dziedzic, Klaudii Wieczorek, Arkowi Biernatowi (który skręcił kostkę), Markowi Kądziołce, Przemkowi Bukowcowi, Darkowi Bielakowi (który miał najdłuższy i najzimniejszy punkt i dotargał wodę i żywność ze sobą), Pawłowi Sułkowskiemu, Jarkowi Moskalowi, Kacprowi Biedzie, Ninie Biedzie, Dominikowi Jabruckiemu

Zdjęcia i relacje z imprezy zobaczyć można na chwilę obecną:

www.beskid.tv
www.beskidwyspowy.com
Na Facebooku grupy DogMasters

SAME DOBRE WIEŚCI – RMF MAXXX, KRS, SPONSORZY!

Z zawodami naszymi układa się coraz lepiej – na naszą imprezę w Dogtrekkingu oficjalnie ZAPRASZA RADIO RMF MAXXX – wywiad z naszym prezesem – Radkiem Biedą można usłyszeć o pełnych godzinach słuchając radia na obszarze Krakowa i Nowego Sącza. Ma się pojawić kilka razy jeszcze przed i po świętach, a same dotychczas puszczone nagrania można usłyszeć na samym dole tego newsa :) .

A to nie koniec dobrych wieści – jako stowarzyszenie uzyskaliśmy już wpis do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000454560. Pozwoli nam to zdecydowanie prężniej działać i pozyskiwać dodatkowe fundusze z innych źródeł – a za wszelkie porady odnośnie dotacji będziemy bardzo wdzięczni. W związku z rejestracją umożliwiamy także Wam członkostwo w naszym Stowarzyszeniu – deklaracja członkowska pojawi się w dniu dzisiejszym lub jutrzejszym w zakładce „O nas”.

I zgodnie z newsem musimy też poinformować o sponsorach i partnerach naszych imprez. W zawodach w Dogtrekkingu posiadamy dla Was bardzo dużą ilość nagród od firmy zeroDC – jest kilka pasów biodrowych i lin z amortyzatorami oraz smyczy, dużo uprzęży i bardzo dużo obroży – znajdzie się coś dla każdego :) . W Biegu Alpejskim do grona sponsorów dołączyła firma United Outdoor, która produkuje ultralekkie butelki dla biegaczy, zwijane, co ułatwia ich transport. Firma eMBlast do obu zawodów przygotuje bony na usługi graficzne.

Patronat nad naszymi zawodami objęło dodatkowo kilka portali i telewizja. W tej chwili są to: SandomierzTV.pl, Trail.pl, BeskidWyspowy.com, aktywni.pl, limanowa.in, Ceneria.pl, GoryOnline.com, Biegigorskie.pl a dodatkowo zajawka o Biegu Alpejskim powinna pojawić się w miesięczniku „Bieganie”, w numerze kwietniowym.

Poniżej nagrania z RMF MAXXX:

RMF MAXXX KRAKÓW

RMF MAXXX NOWY SĄCZ – za „cziczułę” przepraszamy – chociaż… „słodki” błąd, czyż nie? ;) To wszystko przez nerwy.

RMF MAXXX NOWY SĄCZ 2

 

I Dogtrekking FRIKAJ 2013 na PolakPotrafi.pl!

Nasze stowarzyszenie FRIKAJ.pl postanowiło w tym roku spróbować pozyskać wsparcie finansowe na organizację swojej imprezy poprzez finansowanie społecznościowe (crowdfunding) w serwisie Polakpotrafi.pl. Polega to na tym, iż każdy może wesprzeć ich projekt na stronie portalu poprzez przelanie dowolnej kwoty od 1zł wzwyż.

W wyżej wymienionym projekcie chodzi wsparcie organizowanych przez nich zawodów w dogtrekkingu. Impreza ta ma charakter biegu z psem na orientację na 10, 25 i 50km – zależnie od wyboru każdego z uczestników. Pies powinien mieć na sobie szelki i być przypięty do człowieka z uprzężą na amortyzowanej lince, aczkolwiek można biec również na smyczy i obroży.

Organizatorzy wspierać chcą aktywny wypoczynek nie tylko ze swoimi pupilami, ale także propagują udział w zawodach dla osób chcących startować z psami mieszkającymi w schroniskach oraz wolontariuszy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami – mają oni obniżone o połowę lub całkowicie zlikwidowane opłaty za wpisowe.

Poniżej prezentujemy film propagujący Dogtrekking FRIKAJ 2013:

Bezpośredni odnośnik do projektu to: http://polakpotrafi.pl/projekt/i-dogtrekking-frikaj-2013

Dogtrekking FRIKAJ 2013 – nowe dystanse FAMILY

Ogłaszamy, iż w związku z pytaniami postanowiliśmy otworzyć zapisy na trasę FAMILY dla każdej długości dystansu. W związku z tym zaktualizowany został także formularz zapisów, a chętne rodziny mogą startować razem na każdej długości trasie. To także świetny sposób na to, by sprawdzić zachowanie członków rodziny w trudnych warunkach i ekstremalnym wysiłku :-) .

Biegigorskie.pl Patronem Medialnym naszych imprez! Nowi sponsorzy!

Miło nam poinformować, że portal Biegigorskie.pl objął Patronatem Medialnym nasze imprezy – zarówno I Bieg Alpejski FRIKAJ 2013 jak i I Dogtrekking FRIKAJ 2013.

Dodatkowo do grona sponsorów naszych imprez dołączyli:

RUFFWEAR – sprzęt dla psów

ORIGINALDOGGEAR – by bezpiecznie poruszać się z psem

TERVEL – producent odzieży termoaktywnej

 

Andrzej Długosz z braćmi i Kuba Burghardt w Biegu Alpejskim

Miło nam ogłosić, iż do naszych zawodów w Biegu Alpejskim zapisał się Andrzej Długosz z braćmi Franciszkiem i Adamem oraz Jakub Burghardt.

Teraz czekają na konkurentów, którzy będą chcieli stawić im czoła, lub porównać się do wyników mistrzów. Także drodzy Państwo – buty na nogi, nogi w ruch i w trasę i do zapisów :) .

Andrzej Długosz to Mistrz Polski w biegu anglosaskim roku 2012, a na zawodach rozgrywanych w Austrii udało mu się pokonać mistrza świata biegów górskich Jonathana Wyatta i to o przeszło półtora minuty na dystansie 4,5km, a dodatkowo pobił rekord trasy.

Jakub Burghardt to również bardzo utytułowany biegacz – w biegu z Czech na Słowację uplasował się tuż za Jonathanem Wyattem i Marco de Gasperim, na Festiwalu Biegowym w Krynicy wygrał również bieg na 1609m z czasem 0:04:13

 

I Dogtrekking FRIKAJ 2013

Wszem i wobec ogłaszamy, że dnia 07.04.2013 roku odbędzie się pierwszy dogtrekking FRIKAJ 2013. Trasa będzie mieć 10, 25 lub 50km, zależnie od wybranej długości. Dodatkowo uczestniczyć będą mogły całe rodziny na trasie FAMILY o długości 10km.

Całość zorganizowana będzie z dolnej stacji wyciągu Limanowa-Ski.

Zapraszamy do zapisów – wszelkie informacje podane są w zakładce Nasze Imprezy->Dogtrekking