Bieg Alpejski – relacja

W dniu 21.04.2013 roku odbyły się nasze pierwsze zawody w biegu górskim, typu alpejskiego. Trasa miała długość około 4,5 kilometra, a przewyższenie wynosiło 400m. Sam grunt pod nogami był bardzo różnorodny – asfaltowy początek długości około 500m przerodził się w polną drogę i łąkę, za którą czekał na nich las. Tam zawodnicy do pokonania mieli szybkie, strome, krótkie zbiegi i podbiegi przecinając wąskie strumyki – była to najtrudniejsza technicznie część trasy – wąska, stroma i wyczerpująca. Gdy zawodnikom udało się pokonać las, czekał ich stromy trawiasty podbieg, za którym była chwila wytchnienia z mniejszym kątem nachylenia, po czym czekała na zawodników błotnista część trasy, którą jednak co sprytniejsi omijali bokiem. Na sam koniec czekał wszystkich zawodników „łagodny” podbieg, na którym jednak niektórym nie brakowało sił na ściganie się do samej mety!

Pełna video relacja z imprezy:

Całą trasę można obejrzeć okiem zawodnika na filmie poniżej:

Mamy nadzieję, że trasa się podobała i będziecie na nią chętnie wracać, aczkolwiek chętnie przyjmiemy wszelką krytykę, by w następnych edycjach było tylko lepiej. Miło było jednak usłyszeć z ust zawodników komentarze pokroju „I to jest prawdziwy górski bieg!” – za co dziękujemy.

Przejdźmy jednak do wyników.

Zwycięzcą zawodów został Andrzej Długosz (RMD Montrail Team) z czasem 00:23:53.79, za nim przybiegł Rafał Matuszczak (LLKS OSOWA SIEŃ – SALOMON) 00:25:17.10, a na trzecim miejscu uplasował się Jakub Rygiel (AZS PWSZ Krosno) z czasem 00:26:03.82.

Wśród kobiet pierwsza na mecie zjawiła się Izabela Zatorska (RMD Montrail Team) z czasem 00:28:59.58, na drugim miejscu była jej klubowa koleżanka Halina Gałuszka 00:32:54.72, a trzecia do mety dobiegła Dominika Bolechowska (Zakopiański Klub Karate Tradycyjnego) z czasem 00:36:19.19.

Poniżej prezentujemy pełne wyniki:

Klasyfikacja generalna:

Miejsce Nr startowy Imię i nazwisko Miejscowość Kraj Klub Rok Kat. CZAS
1 6 Andrzej Długosz Mlodow PL RMD Montrail 1978 M35 00:23:53.79
2 15 Rafał Matuszczak Wschowa PL LLKS OSOWA SIEŃ – SALOMON 1994 M18 00:25:17.10
3 47 Jakub Rygiel Klimkówka PL AZS PWSZ Krosno 1992 M18 00:26:03.82
4 52 Andrzej Beniowski Zabrzeż PL 1984 M18 00:26:49.80
5 31 Kamil Jezierski Kraków PL KKB Dystans 1980 M18 00:27:03.55
6 48 Maciej Bierczaak Porąbka PL RMD MONTRAIL PORĄBKA 1991 M18 00:27:36.67
7 18 Grzegorz Czyż Bogumiłowice PL Automatyka Tarnów – Grupa Azoty 1967 M35 00:27:44.03
8 53 Witold Zatorski Wrocanka PL KB Krościenko Wyżne 1983 M18 00:27:55.31
9 49 Robert Sroka PL 1989 M18 00:28:03.40
10 60 Wawrzyciec Pawski Zakopane PL T.G.Sokół Zakopane 1984 M18 00:28:06.59
11 12 Dariusz Marek Kraków PL RMD Montrail Team 1985 M18 00:28:09.87
12 97 Stanisław Jaźwiecki Krosno PL KB GOSiR Krościenko Wyżne 1995 M18 00:28:42.27
13 44 Izabela Zatorska Wrocanka PL RMD Montrail Team 1962 K50 00:28:59.58
14 30 Sylwester Półtorak Krzyszkowice PL 1975 M35 00:29:09.93
15 9 Kamil Krzyżewski Bratkówka PL KB Krościenko Wyżne 1990 M18 00:29:22.83
16 61 Bartłomiej Klocek Kraków PL KS Zebrzydowice 1984 M18 00:29:24.21
17 4 Robert Radzik Warka PL 16 BPD Kraków 1983 M18 00:29:38.21
18 3 Ryszard Kobajlo Gródek nad Dunajcem PL 1962 M50 00:29:43.93
19 7 Franciszek Długosz Mlodow PL Visegradmaraton 1966 M35 00:30:23.73
20 55 Darek Bielak Limanowa PL beskidwyspowy.com 1987 M18 00:30:48.94
21 51 Mariusz Gałuszka Porąbka PL PGNiG 1970 M35 00:31:15.48
22 14 Janusz Pytel Zakopane PL Sokół Zakopane 1958 M50 00:31:34.17
23 5 Grzegorz Opiał Wiśniowa PL 1985 M18 00:32:07.75
24 13 Aleksander Dzidowski Zawiercie PL Grupa Paleo/ OSIR Zawiercie 1981 M18 00:32:16.61
25 58 Łukasz Bunsch Kraków PL 1985 M18 00:32:25.72
26 50 Halina Gałuszka Porąbka PL RMD Montrail Team 1971 K35 00:32:54.72
27 32 Mieczysław Miś Strzeszyce PL Strzeszyce 1967 M35 00:32:57.91
28 46 Marcin Górka Jodłownik PL WWW.DECORELLA.GORLICE.PL 1983 M18 00:33:08.26
29 27 Paweł Racułt Kraków PL HTC 1983 M18 00:33:38.42
30 95 Zbigniew Radomski Bielsko Biała PL TKKF Beskidek 1951 M50 00:34:18.25
31 99 Marek Nadkański Mszana Dolna PL MOK Mszana Dolna 1962 M50 00:35:15.24
32 11 Artur Sroka Bochnia PL niezrzeszony 1977 M35 00:36:01.12
33 59 Dominika Bolechowska Rabka Zdrój PL Zakopiański Klub Karate Tradycyjnego 1975 K35 00:36:19.19
34 56 Edward Mucha Limanowa PL KS Limanowa Forrest 1954 M50 00:36:20.09
35 10 Bartłomiej Ptaszek Słopnice PL 1996 M15 00:36:29.92
36 23 Andrzej Sułkowski Limanowa PL BP.WN 1973 M35 00:37:00.79
37 16 Michał Piórecki Kraków PL niezrzeszony 1976 M35 00:37:21.31
38 45 Oksana ZALISKO Lwów UA SK NU Lvivska Politechnika 1956 K50 00:38:15.13
39 25 Patryk Wójcik Wysokie PL 1999 M12 00:38:52.91
40 24 Kamil Wójcik Wysokie PL 2001 M12 00:39:25.96
41 22 Wojciech Stadnicki Nowy Wiśnicz PL ApplyDeltaForce 1979 M18 00:39:54.75
42 62 Krzysztof Włodarczyk Limanowa PL FLASHBACK 1986 M18 00:40:07.82
43 17 Tomasz Walczuk Biała Podlaska PL Biała Biega 1980 M18 00:41:06.11
44 28 Maciej Mojżyszek Nowy Targ PL niezrzeszony 1946 M65 00:41:15.01
45 29 Janina Budzyk Nowy Targ PL niezrzeszona 1960 K50 00:43:10.32
46 96 Franciszek Suchy Bielsko Biała PL TKKF Beskidek 1952 M50 00:44:17.85
47 57 Zbigniew Bugajski Wiśnicz Mały PL 1961 M50 00:44:48.86
48 26 Bartosz Wesołowski Miachłowice PL HTC 1984 M18 00:45:17.56
49 8 Daniel Michalski Kobylanka PL 1982 M18 00:46:00.55
50 54 Marek Zapolski Nowy Sącz PL SKI RACE SERWIS 1971 M35 00:47:18.65
51 98 Dominik Bolechowski Rabka Zdrój PL ZKKT 2002 Dz 00:51:07.04
52 1 Zbigniew Śmieszek Limanowa PL Ultramaraton Limanowa 1968 M35 00:51:19.01
53 2 Franciszek Śmieszek Limanowa PL KS Limanowa Forrest 2001 M12 00:51:20.00
54 21 Szymon Sułkowski Limanowa PL 2002 Dz 00:58:14.50
55 20 Zuzanna Sułkowska Limanowa PL Kociaki 2004 Dz 00:59:08.71
56 19 Barbara Woźniak Zagórze PL 1955 K50 Nie ukończyła

Klasyfikacja generalna kobiet

Miejsce Nr startowy Imię i nazwisko Miejscowość Kraj Klub Rok Kat. CZAS
1 44 Izabela Zatorska Wrocanka PL RMD Montrail Team 1962 K50 00:28:59.58
2 50 Halina Gałuszka Porąbka PL RMD Montrail Team 1971 K35 00:32:54.72
3 59 Dominika Bolechowska Rabka Zdrój PL Zakopiański Klub Karate Tradycyjnego 1975 K35 00:36:19.19
4 45 Oksana ZALISKO Lwów UA SK NU Lvivska Politechnika 1956 K50 00:38:15.13
5 29 Janina Budzyk Nowy Targ PL niezrzeszona 1960 K50 00:43:10.32
6 19 Barbara Woźniak Zagórze PL 1955 K50 Nie ukończyła

Klasyfikacja generalna mężczyzn

Miejsce Nr startowy Imię i nazwisko Miejscowość Kraj Klub Rok Kat. CZAS
1 6 Andrzej Długosz Mlodow PL RMD Montrail 1978 M35 00:23:53.79
2 15 Rafał Matuszczak Wschowa PL LLKS OSOWA SIEŃ – SALOMON 1994 M18 00:25:17.10
3 47 Jakub Rygiel Klimkówka PL AZS PWSZ Krosno 1992 M18 00:26:03.82
4 52 Andrzej Beniowski Zabrzeż PL 1984 M18 00:26:49.80
5 31 Kamil Jezierski Kraków PL KKB Dystans 1980 M18 00:27:03.55
6 48 Maciej Bierczaak Porąbka PL RMD MONTRAIL PORĄBKA 1991 M18 00:27:36.67
7 18 Grzegorz Czyż Bogumiłowice PL Automatyka Tarnów – Grupa Azoty 1967 M35 00:27:44.03
8 53 Witold Zatorski Wrocanka PL KB Krościenko Wyżne 1983 M18 00:27:55.31
9 49 Robert Sroka PL 1989 M18 00:28:03.40
10 60 Wawrzyciec Pawski Zakopane PL T.G.Sokół Zakopane 1984 M18 00:28:06.59
11 12 Dariusz Marek Kraków PL RMD Montrail Team 1985 M18 00:28:09.87
12 97 Stanisław Jaźwiecki Krosno PL KB GOSiR Krościenko Wyżne 1995 M18 00:28:42.27
13 30 Sylwester Półtorak Krzyszkowice PL 1975 M35 00:29:09.93
14 9 Kamil Krzyżewski Bratkówka PL KB Krościenko Wyżne 1990 M18 00:29:22.83
15 61 Bartłomiej Klocek Kraków PL KS Zebrzydowice 1984 M18 00:29:24.21
16 4 Robert Radzik Warka PL 16 BPD Kraków 1983 M18 00:29:38.21
17 3 Ryszard Kobajlo Gródek nad Dunajcem PL 1962 M50 00:29:43.93
18 7 Franciszek Długosz Mlodow PL Visegradmaraton 1966 M35 00:30:23.73
19 55 Darek Bielak Limanowa PL beskidwyspowy.com 1987 M18 00:30:48.94
20 51 Mariusz Gałuszka Porąbka PL PGNiG 1970 M35 00:31:15.48
21 14 Janusz Pytel Zakopane PL Sokół Zakopane 1958 M50 00:31:34.17
22 5 Grzegorz Opiał Wiśniowa PL 1985 M18 00:32:07.75
23 13 Aleksander Dzidowski Zawiercie PL Grupa Paleo/ OSIR Zawiercie 1981 M18 00:32:16.61
24 58 Łukasz Bunsch Kraków PL 1985 M18 00:32:25.72
25 32 Mieczysław Miś Strzeszyce PL Strzeszyce 1967 M35 00:32:57.91
26 46 Marcin Górka Jodłownik PL WWW.DECORELLA.GORLICE.PL 1983 M18 00:33:08.26
27 27 Paweł Racułt Kraków PL HTC 1983 M18 00:33:38.42
28 95 Zbigniew Radomski Bielsko Biała PL TKKF Beskidek 1951 M50 00:34:18.25
29 99 Marek Nadkański Mszana Dolna PL MOK Mszana Dolna 1962 M50 00:35:15.24
30 11 Artur Sroka Bochnia PL niezrzeszony 1977 M35 00:36:01.12
31 56 Edward Mucha Limanowa PL KS Limanowa Forrest 1954 M50 00:36:20.09
32 10 Bartłomiej Ptaszek Słopnice PL 1996 M15 00:36:29.92
33 23 Andrzej Sułkowski Limanowa PL BP.WN 1973 M35 00:37:00.79
34 16 Michał Piórecki Kraków PL niezrzeszony 1976 M35 00:37:21.31
35 25 Patryk Wójcik Wysokie PL 1999 M12 00:38:52.91
36 24 Kamil Wójcik Wysokie PL 2001 M12 00:39:25.96
37 22 Wojciech Stadnicki Nowy Wiśnicz PL ApplyDeltaForce 1979 M18 00:39:54.75
38 62 Krzysztof Włodarczyk Limanowa PL FLASHBACK 1986 M18 00:40:07.82
39 17 Tomasz Walczuk Biała Podlaska PL Biała Biega 1980 M18 00:41:06.11
40 28 Maciej Mojżyszek Nowy Targ PL niezrzeszony 1946 M65 00:41:15.01
41 96 Franciszek Suchy Bielsko Biała PL TKKF Beskidek 1952 M50 00:44:17.85
42 57 Zbigniew Bugajski Wiśnicz Mały PL 1961 M50 00:44:48.86
43 26 Bartosz Wesołowski Miachłowice PL HTC 1984 M18 00:45:17.56
44 8 Daniel Michalski Kobylanka PL 1982 M18 00:46:00.55
45 54 Marek Zapolski Nowy Sącz PL SKI RACE SERWIS 1971 M35 00:47:18.65
46 1 Zbigniew Śmieszek Limanowa PL Ultramaraton Limanowa 1968 M35 00:51:19.01
47 2 Franciszek Śmieszek Limanowa PL KS Limanowa Forrest 2001 M12 00:51:20.00

Klasyfikacja Dzieci do lat 12

Miejsce Nr startowy Imię i nazwisko Miejscowość Kraj Klub Rok Kat. CZAS
1 98 Dominik Bolechowski Rabka Zdrój PL ZKKT 2002 Dz 00:51:07.04
2 21 Szymon Sułkowski Limanowa PL 2002 Dz 00:58:14.50
3 20 Zuzanna Sułkowska Limanowa PL Kociaki 2004 Dz 00:59:08.71

Klasyfikacja kobiet od 35 do 49 roku życia

Miejsce Nr startowy Imię i nazwisko Miejscowość Kraj Klub Rok Kat. CZAS
1 50 Halina Gałuszka Porąbka PL RMD Montrail Team 1971 K35 00:32:54.72
2 59 Dominika Bolechowska Rabka Zdrój PL Zakopiański Klub Karate Tradycyjnego 1975 K35 00:36:19.19

.Klasyfikacja kobiet od 50 do 64 roku życia

Miejsce Nr startowy Imię i nazwisko Miejscowość Kraj Klub Rok Kat. CZAS
1 44 Izabela Zatorska Wrocanka PL RMD Montrail Team 1962 K50 00:28:59.58
2 45 Oksana ZALISKO Lwów UA SK NU Lvivska Politechnika 1956 K50 00:38:15.13
3 29 Janina Budzyk Nowy Targ PL niezrzeszona 1960 K50 00:43:10.32
4 19 Barbara Woźniak Zagórze PL 1955 K50 Nie ukończyła

Klasyfikacja mężczyzn w wieku od 12-14 lat

Miejsce Nr startowy Imię i nazwisko Miejscowość Kraj Klub Rok Kat. CZAS
1 25 Patryk Wójcik Wysokie PL 1999 M12 00:38:52.91
2 24 Kamil Wójcik Wysokie PL 2001 M12 00:39:25.96
3 2 Franciszek Śmieszek Limanowa PL KS Limanowa Forrest 2001 M12 00:51:20.00

Klasyfikacja mężczyzn w wieku od 15 do 18 lat

Miejsce Nr startowy Imię i nazwisko Miejscowość Kraj Klub Rok Kat. CZAS
1 10 Bartłomiej Ptaszek Słopnice PL 1996 M15 00:36:29.92

Klasyfikacja mężczyzn w wieku od 18 do 34 lat

Miejsce Nr startowy Imię i nazwisko Miejscowość Kraj Klub Rok Kat. CZAS
1 15 Rafał Matuszczak Wschowa PL LLKS OSOWA SIEŃ – SALOMON 1994 M18 00:25:17.10
2 47 Jakub Rygiel Klimkówka PL AZS PWSZ Krosno 1992 M18 00:26:03.82
3 52 Andrzej Beniowski Zabrzeż PL 1984 M18 00:26:49.80
4 31 Kamil Jezierski Kraków PL KKB Dystans 1980 M18 00:27:03.55
5 48 Maciej Bierczaak Porąbka PL RMD MONTRAIL PORĄBKA 1991 M18 00:27:36.67
6 53 Witold Zatorski Wrocanka PL KB Krościenko Wyżne 1983 M18 00:27:55.31
7 49 Robert Sroka PL 1989 M18 00:28:03.40
8 60 Wawrzyciec Pawski Zakopane PL T.G.Sokół Zakopane 1984 M18 00:28:06.59
9 12 Dariusz Marek Kraków PL RMD Montrail Team 1985 M18 00:28:09.87
10 97 Stanisław Jaźwiecki Krosno PL KB GOSiR Krościenko Wyżne 1995 M18 00:28:42.27
11 9 Kamil Krzyżewski Bratkówka PL KB Krościenko Wyżne 1990 M18 00:29:22.83
12 61 Bartłomiej Klocek Kraków PL KS Zebrzydowice 1984 M18 00:29:24.21
13 4 Robert Radzik Warka PL 16 BPD Kraków 1983 M18 00:29:38.21
14 55 Darek Bielak Limanowa PL beskidwyspowy.com 1987 M18 00:30:48.94
15 5 Grzegorz Opiał Wiśniowa PL 1985 M18 00:32:07.75
16 13 Aleksander Dzidowski Zawiercie PL Grupa Paleo/ OSIR Zawiercie 1981 M18 00:32:16.61
17 58 Łukasz Bunsch Kraków PL 1985 M18 00:32:25.72
18 46 Marcin Górka Jodłownik PL WWW.DECORELLA.GORLICE.PL 1983 M18 00:33:08.26
19 27 Paweł Racułt Kraków PL HTC 1983 M18 00:33:38.42
20 22 Wojciech Stadnicki Nowy Wiśnicz PL ApplyDeltaForce 1979 M18 00:39:54.75
21 62 Krzysztof Włodarczyk Limanowa PL FLASHBACK 1986 M18 00:40:07.82
22 17 Tomasz Walczuk Biała Podlaska PL Biała Biega 1980 M18 00:41:06.11
23 26 Bartosz Wesołowski Miachłowice PL HTC 1984 M18 00:45:17.56
24 8 Daniel Michalski Kobylanka PL 1982 M18 00:46:00.55

Klasyfikacja mężczyzn w wieku od 35 do 49 lat

Miejsce Nr startowy Imię i nazwisko Miejscowość Kraj Klub Rok Kat. CZAS
1 6 Andrzej Długosz Mlodow PL RMD Montrail 1978 M35 00:23:53.79
2 18 Grzegorz Czyż Bogumiłowice PL Automatyka Tarnów – Grupa Azoty 1967 M35 00:27:44.03
3 30 Sylwester Półtorak Krzyszkowice PL 1975 M35 00:29:09.93
4 7 Franciszek Długosz Mlodow PL Visegradmaraton 1966 M35 00:30:23.73
5 51 Mariusz Gałuszka Porąbka PL PGNiG 1970 M35 00:31:15.48
6 32 Mieczysław Miś Strzeszyce PL Strzeszyce 1967 M35 00:32:57.91
7 11 Artur Sroka Bochnia PL niezrzeszony 1977 M35 00:36:01.12
8 23 Andrzej Sułkowski Limanowa PL BP.WN 1973 M35 00:37:00.79
9 16 Michał Piórecki Kraków PL niezrzeszony 1976 M35 00:37:21.31
10 54 Marek Zapolski Nowy Sącz PL SKI RACE SERWIS 1971 M35 00:47:18.65
11 1 Zbigniew Śmieszek Limanowa PL Ultramaraton Limanowa 1968 M35 00:51:19.01

Klasyfikacja mężczyzn w wieku od 50 do 64 lat

Miejsce Nr startowy Imię i nazwisko Miejscowość Kraj Klub Rok Kat. CZAS
1 3 Ryszard Kobajlo Gródek nad Dunajcem PL 1962 M50 00:29:43.93
2 14 Janusz Pytel Zakopane PL Sokół Zakopane 1958 M50 00:31:34.17
3 95 Zbigniew Radomski Bielsko Biała PL TKKF Beskidek 1951 M50 00:34:18.25
4 99 Marek Nadkański Mszana Dolna PL MOK Mszana Dolna 1962 M50 00:35:15.24
5 56 Edward Mucha Limanowa PL KS Limanowa Forrest 1954 M50 00:36:20.09
6 96 Franciszek Suchy Bielsko Biała PL TKKF Beskidek 1952 M50 00:44:17.85
7 57 Zbigniew Bugajski Wiśnicz Mały PL 1961 M50 00:44:48.86

Klasyfikacja mężczyzn powyżej 65 roku życia

Miejsce Nr startowy Imię i nazwisko Miejscowość Kraj Klub Rok Kat. CZAS
1 28 Maciej Mojżyszek Nowy Targ PL niezrzeszony 1946 M65 00:41:15.01

ZDJĘCIA Z IMPREZY OBEJRZEĆ MOŻNA NA STRONIE http://www.beskidwyspowy.com/zdjecia/wydarzenia,30.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Obraz CAPTCHY

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>