Relacja

Dnia 07.04.2013 odbyły się nasze pierwsze zawody  Dogtrekkingu. Nie zabrakło iście wiosennej aury, przy której zbudowane zostało przez GOPR śnieżne podium, a uczestnicy brnęli momentami w śniegu po kolana. Mimo to wszyscy walczyli dzielnie i starali się podołać trudom trasy.

Cała impreza została nagrana i sfilmowana przez Telewizję Beskid, a film wyszedł na bardzo wysokim poziomie. Mamy nadzieję, że i Wam się spodoba :-) . Wraz z artykułem można zobaczyć tutaj: http://beskid.tv/film/279

 

Zawodnicy z najdłuższej trasy pobiec musieli przez 8 punktów kontrolnych – ze względu na warunki niestety zmuszeni zostaliśmy do skrócenia trasy o 2 punkty kontrolne, z numerem 5 i 6, co oznacza, że zawodnicy z punktu numer 4 kierowali się bezpośrednio na punkt numer 7. Start zawodów odbył się z opóźnieniem, gdyż jeden z wolontariuszy skręcił kostkę (akurat z pierwszego punktu) i musieliśmy szybko wysłać zmiennika.

Poniżej przedstawiamy mapkę i zajmiemy się opisem poszczególnych punktów.

Mapa trasy na 50km – czerwona linia pokazuje skrót trasy, „X” oznacza ujęte punkty kontrolne.

Do punktu numer jeden wszyscy zawodnicy dotarli równocześnie, po 13 minutach drogi, gdzie zawodnicy podzielili się na 3 drużyny, które obrały całkowicie różne drogi. Zaowocowało to tym, iż na punkcie numer 2 Jarek ze Sławkiem Konopką byli z 15 minutową przewagą nad pozostałymi uczestnikami. Na kolejnym punkcie trasy pierwszy był jednak Marcin Kowalczyk, z 15 minutową przewagą nad ostatnimi zawodnikami, oraz 7 minutową nad drugim miejscem. Nie udało mu się jednak utrzymać przewagi, pozostała część zawodników zaczęła każdy kolejny punkt (za wyjątkiem wyłączonych z trasy punktów 5 i 6) zaliczać wspólnie, a Marcin tracił do nich 29 minut na 4 punkcie, systematycznie zmniejszając różnice w czasie. Gdy wydawało się, że udało mu się znacznie nadrobić czas i wyprzedzić pozostałych uczestników okazało się, że zapomniał o zaliczeniu ostatniego punktu kontrolnego. Spowodowało to, że wszyscy zawodnicy ukończyli trasę w czasie 7 godzin i 14 minut, natomiast Marcin musiał wrócić na 10 punkt i metę, co zakończyło się dla niego czasem 7 godzin i 49 minut.

WYNIKI:

I miejsce wśród kobiet (i ogólnie!):

Marzka Janerka Moroń z psem Brysiem (mieszaniec) – czas 7 godzin i 14 minut – skąd tyle sił na tak szybki finisz? :)

I, II i III miejsce wśród mężczyzn:

Ex aequo należy do:
Sebastiana Smolenia z psem Fado (Siberian Husky), Artura Moronia z Diuną (mieszaniec), Sławka Konopki z Baronem (Siberian Husky), Jarosława Oleksego z Frikiem (Airedale Terrier) – czas to również 7 godzin i 14 minut, ale na finiszu Marzce nikt rady nie dał ;) .

Ostatni na mecie był Marcin Kowalczyk z czasem 7 godzin i 49 minut z Buną (Seter Irlandzki).

KOBIETY:

Miejsce Imię i nazwisko Imię i rasa psa 1 2 3 4 7 8 9 10 Meta
1 Marzka Janerka Moroń Bryś, mieszaniec 13m 1h 2h13 3h13 4h50 5h45 6h04 6h58 7h14

MĘŻCZYŹNI

Miejsce Imię i nazwisko Imię i rasa psa 1 2 3 4 7 8 9 10 Meta
1 Artur Moroń Diuna, mieszaniec 13m 1h 2h13 3h13 4h50 5h45 6h04 6h58 7h14
1 Sebastian Smoleń Fado, Siberian Husky 13m 1h 2h11 3h13 4h50 5h46 6h04 6h58 7h14
1 Sławek Konopka Baron, Siberian Husky 13m 45m 2h05 3h13 4h50 5h45 6h04 6h58 7h14
1 Jarosław Oleksy Friki, Airedale Terrier 13m 45m 2h05 3h13 4h50 5h46 6h04 6h58 7h14
5 Marcin Kowalczyk Buna, Seter Irlandzki 13m 1h 1h58 3h42 5h15 6h03 6h23 7h35 7h49

Jednakowoż na uwagę zasługują również zawodnicy krótszego dystansu – 25km, którzy niestety nie obrali najkrótszych możliwych dróg, po których prowadziła trasa i pokonali nieraz nawet przeszło 40km – a to jednak duży wyczyn dla tych, którzy nastawili się na krótszy dystans – WIELKIE GRATULACJE! Trasa sprawiła duże trudności niemal połowie zawodników, którzy niestety nie dotarli do mety, a czasem też do pierwszego punktu kontrolnego – jednak za podjęcie rękawic również i Wam należą się gratulację – mamy nadzieję, że następnym razem obejdzie się jednak bez śniegu ;) .

Łącznie startowało 13 drużyn (11 startów indywidualnych, 2 pary z jednym psem). Do mety dotarło jednak 6 zespołów. Pierwszy do mety dotarł Marek Cincio z czasem 7 godzin i 1 minuta. Drugi na mecie był najstarszy uczestnik zawodów – Leszek Pytel – z czasem 7 godzin i 51 minut. Pozostali zawodnicy, którzy dotarli do mety, mieli czas 8 godzin i 25 minut.

WYNIKI:

I, II i III miejsce wśród kobiet należą do: Iwony Opach z Scoobym (Spaniel), Katarzyny Lachor z Lessie (Collie) oraz Sylwii Sierpińskiej z Gromem (mieszańcem) – wszystkie panie przebiegły trasę w czasie 8 godzin i 25 minut.

Klasyfikacja mężczyzn:

I miejsce – Marek Cincio z Luną (mieszaniec) – 7 godzin i 1 minuta

II miejsce – Leszek Pytel z Mają (mieszaniec) – 7 godzin i 51 minut

III miejsce – ex aequo Stanisław Opach ze Scoobym (Spaniel), Krzyszotf Lachor z Lessie (Collie) – 8 godzin i 25 minut

Robert Mrózek, który był w czołówce – zrezygnował na 3 punkcie, Angelika Nieduziak również musiała zrezygnować z trasy na 3 punkcie, pozostali zawodnicy nie dotarli do pierwszego punktu kontrolnego (który jednak był dość daleko od miejsca startu i faktycznie mógł sprawić problem przez zalegający śnieg).

KOBIETY

Miejsce Imię i nazwisko Imię i rasa psa 1 2 3 4 5 6 Meta
1 Sylwia Sierpińska Grom, mieszaniec 2h09 3h17 5h03 6h42 7h02 7h58 8h25
1 Katarzyna Lachor Lessie, Collie 2h09 3h31 5h03 6h42 7h02 7h58 8h25
1 Iwona Opach Scooby, Spaniel 2h09 3h35 5h08 6h42 7h02 7h58 8h25
4 Angelika Nieduziak Ariel, Mieszaniec 2h58 4h20 6h - - - -
5 Kamila Lachera Amber, Seter Irlandzki - - - - - - -
5 Magdalena Soroka Wirus, Ogar Polski - - - - - - -
5 Katarzyna Jakubowska Jadzia, Owczarek Belgijski Tervueren - - - - - - -
5 Karolina Nieduziak Totek, Mieszaniec - - - - - - -
5 Magdalena Nieduziak Gina i Buba – mieszańce - - - - - - -

MĘŻCZYŹNI

Miejsce Imię i nazwisko Imię i rasa psa 1 2 3 4 5 6 Meta
1 Marek Cincio Luna, mieszaniec 1h39 3h17 4h34 5h27 5h53 6h50 7h01
2 Pytel Leszek Maja, mieszaniec 1h41 3h17 4h53 5h05 6h29 7h30 7h51
3 Krzysztof Lachor Lessie, Collie 2h09 3h31 5h03 6h42 7h02 7h58 8h25
3 Stanisław Opach Scooby, Spaniel 2h09 3h35 5h08 6h42 7h02 7h58 8h25
4 Robert Mrózek Tequila, Owczarek Niemiecki 1h39 3h17 4h34 - - - -
5 Marek Lachera Frida, Owczarek Francuski Briard - - - - - - -

Ostatnią trasę, przy której niestety zrobiło się trochę zamieszania, była trasa FITNESS 10km – zawodnicy niestety wystartowali w 3 różnych grupach, ale może dzięki temu niektórym udało się wykręcić lepsze czasy, goniąc tych co wystartowali wcześniej ;) . A za samo zamieszanie przepraszamy.

W FAMILY 5 rodzin dobiegło do mety w dwóch różnych czasach, co spowodowało iż całe 5 par znalazło się na podium ;) .

Mapa najkrótszej trasy – FITNESS

WYNIKI:

Kategoria FAMILY:

I i II miejsce: ex aequo Magdalena i Jacek Świderscy z Locą (mieszaniec) oraz Abu i Dusia Szajna z Tiką (Foksterier) z czasem 2 godziny i 47 minut.
III miejsce: ex aequo Agnieszka i Anatol Maultz z Aironem i Nikitą (Alaskany Malamute), Joanna Biały i Arkadiusz Klimczak z Warką (Golden Retriever) i Sally (mieszaniec) oraz Sławek i Basia Dyczek z Baldurem (Alaskan Malamute) z czasem 3 godziny i 10 minut.

Kategoria kobiet:

I miejsce: Dagmara Rodek z Żelką (Yorkshire Terrier) i czasem 2 godziny i 58 minut

II miejse: Klaudia Malinowska z Springiem (Seter Irlandzki) i Coco (Yorkshire Terrier) z czasem 3 godziny i 10 minut

III miejsce: ex aequo zajęły Anna Golonka z Dżagą (mieszaniec) i Katarzyna Krzyżak z Astrą (Bokser) z czasem 3 godziny i 44 minuty.

Ostatnia dobiegła Magda Łazarska z Żubrem (Chihuahua) i Kraksą (mieszaniec) z czasem 3 godziny i 48 minut.

Kategoria mężczyzn:

I miejsce: z miażdżącą przewagą Tomasz Tobiasz z Nero (mieszaniec) i czasem 1 godzina i 35 minut

II miejsce: Mariusz Stempień z Rosą i Trixie (Siberian Husky) i czasem 2 godziny i 56 minut

III miejsce: Robert Knop z Herą (mieszaniec) i czasem 2 godziny i 58 minut.

FAMILY

Miejsce Imię i nazwisko Imię i rasa psa 1 2 3 Meta
1 Magdalena Świderska + Jacek Loca, Mieszaniec 59m 1h22 2h27 2h47
1 Abu Szajna, Dusia Szajna Tika, Foksterier 1h01 1h24 2h35 2h47
3 AGNIESZKA I ANATOL MAULTZ AIRON I NIKITA, ALASKAN MALAMUTE 1h19 1h43 2h55 3h10
3 Joanna Biały, Arkadiusz Klimczak WARKA golden retriever, SALLY mix 1h19 1h43 2h55 3h10
3 Sławek i Basia Dyczek Baldur, Alaskan Malamute 1h24m 1h45 2h54 3h10
6 Monika i Artur Andrzejewscy Luna, Siberian Husky 1h09 1h43 3h15 3h44
6 Ewelina i Piotr Haraf Barry – Berneński pies pasterski, Lucy – Owczarek Niemiecki 1h25m 1h44 3h15 3h44
8 Joanna, Andrzej Gondek Duffy – mieszaniec, Prada – Bullterier 2h06 2h39 3h39 4h06

KOBIETY

Miejsce Imię i nazwisko Imię i rasa psa 1 2 3 Meta
1 Dagmara Rodek Żelka, Yorkshire Terrier 1h 1h22 2h28 2h58
2 Klaudia Malinowska Spring, Seter Irlandzki i Coco, Yorkshire Terrier 1h20 1h46 2h35 3h10
3 Anna Golonka Dżaga, Mieszaniec 1h29m 2h33 3h13 3h44
3 Katarzyna Krzyżak Astra, Bokser 1h29m 2h33 3h13 3h44
5 Magdalena Łazarska Kraksa, mieszaniec i Żubr, Chihuahua 1h11 1h43 3h13 3h48

MĘŻCZYŹNI

Miejsce Imię i nazwisko Imię i rasa psa 1 2 3 Meta
1 Tomasz Tobiasz Nero, mieszaniec 25m 44m 1h23 1h35
2 Mariusz Stempień Rosa i Trixi, Siberian Husky 1h20 1h42 2h36 2h56
3 Robert Knop Hera, Mieszaniec 1h 1h22 1h32 2h58

ZA OKAZANE WSPARCIE I PATRONATY MEDIALNE SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

Firmie PLASTUŚ – za pomoc w przygotowaniu nagród i pakietów startowych

Drukarni MM Limanowa – za wydruk map, plakatów i numerów startowych

Firmie LimaTur – za wsparcie finansowe

Firmie LIMBUDEX – za wsparcie finansowe

Zakładowi kowalskiemu HEFAJSTOS – za przygotowanie wspaniałych pucharów

Firmie TYMBARK – za soczki dla zawodników

Firmie zeroDC – za mnóstwo naprawdę fajnych nagród rzeczowych

Stacji narciarskiej LIMANOWASKI – za bazę zawodów i ciepły posiłek dla zawodników oraz karnety na następny sezon dla najlepszych uczestników

Urzędowi Miasta Limanowa – za zasponsorowanie pucharów dla zawodników

Firmie HAPPY DOG – za przeznaczenie karmy dla psów na nagrody dla zawodników

Firmie RUFFWEAR – za nagrody rzeczowe w postaci koszulek

Firmie Original Dog Gear – za nagrody rzeczowe w postaci toreb

Firmie COMPASS – za przygotowanie map dla zawodników oraz pomoc przy wytyczaniu tras

Weterynarzowi Jackowi Olszewskiemu za opiekę i odprawę weterynaryjną na zawodach

Stawom Rybnym Żmiąca za przygotowanie poczęstunku na punkcie kontrolnym i użyczeniu miejsca na niego

Firmie EMBLAST – za przeznaczenie na nagrody bony zniżkowe na usługi graficzne

Firmie ORYS – za pomoc w organizacji zawodów oraz przygotowanie punktu w swoim sklepie

GOPR – za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników

Portalowi Biegigorskie.pl – za objęcie patronatu medialnego nad imprezą

Portalowi Goryonline.com – za reklamę naszej imprezy na swoich stronach internetowych

Portalowi Ceneria.pl – za patronat medialny nad naszymi zawodami

Telewizji Beskid.tv – za przygotowanie materiału wideo z naszej imprezy, który obejrzeć można tutaj: http://www.beskid.tv/film/279

Portalowi Beskidwyspowy.com – za patronat medialny nad naszymi zawodami oraz pomoc w organizacji imprezy

Portalowi Limanowa.in – za patronat medialny nad naszą imprezą

Telewizji Sandomierz TV – za patronat medialny nad naszymi zawodami

Portalowi aktywni.pl – za patronat nad zawodami

Portalowi Trail.pl – za patronat nad zawodami

Radiu RMF MAXXX – za zaproszenie na imprezę słuchaczy na antenie

Radiu Kraków – za zaproszenie słuchaczy na antenie

Dziewczynom z grupy poszukiwawczej za pokaz tresury

Oraz wszystkim wolontariuszom :) : Asi Sułkowskiej, drugiej Asi Sułkowskiej, Dorocie Dziedzic, Klaudii Wieczorek, Arkowi Biernatowi (który skręcił kostkę), Markowi Kądziołce, Przemkowi Bukowcowi, Darkowi Bielakowi (który miał najdłuższy i najzimniejszy punkt i dotargał wodę i żywność ze sobą), Pawłowi Sułkowskiemu, Jarkowi Moskalowi, Kacprowi Biedzie, Ninie Biedzie, Dominikowi Jabruckiemu

Zdjęcia i relacje z imprezy zobaczyć można na chwilę obecną:

www.beskid.tv
www.beskidwyspowy.com
Na Facebooku grupy DogMasters

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Obraz CAPTCHY

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>